Pleszew stawia na czyste powietrze

Wrzesień to czas powrotu do szkoły w tym roku jest to powrót z nadzieją na dłużej a najlepiej na stałe. Wrzesień to również miesiąc, w którym rozpoczyna się nowy etap dla firmy RESPIRECO. W szkole nr. 2 w Pleszewie zamontowane zostały kolejne urządzenia regenerujące powietrze w salach lekcyjnych.

Poprawa, jakości powietrza w klasach, komfortu pracy uczniów i nauczycieli a przy tym efektywne oszczędności na coraz droższej energii były tematem konferencji, jaka odbyła się 09.09.2021r.

W tak komfortowych warunkach spotkali się Pan Arkadiusz Ptak Burmistrz Pleszewa, Krzysztof Bruzi właściciel firmy Respireco oraz dziennikarze.

Krzysztof Bruzi omówił zasadę działania i korzyści, jakie wynikają z zamontowanych urządzeń natomiast Pan Arkadiusz Ptak przedstawił plany związane z zastosowaniem urządzeń wentylacyjnych w szkole w miejscowości Lenartowice gdzie obecnie trwają prace modernizacyjne. Docelowo urządzenia mają zostać zamontowane w każdej szkole w gminie.

Poniżej relacje ze spotkania

https://poznan.tvp.pl/55856506/pleszew-stawia-na-czyste-powietrze

https://pleszew.naszemiasto.pl/pleszew-respireco-moze-pozazdroscic-nam-swiat-pleszewska/ar/c1-8446657

https://zpleszewa.pl/wiadomosci/z-naszym-pomyslem-wyprzedzilismy-swiatowych-gigantow-mowi-krzysztof-bruzi-wlasciciel-firmy-stropex-ktora-wchodzi-na-rynek-z-rewolucyjnym-produktem/lOZJtIur2ypD0wPtNA6d